Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Instalacja Głosnikowa - TYŁ

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Instalacja Głosnikowa - TYŁ

    Jako były OKTAVOVIEC tez się dopisuje ale z czym innym FOCUS ST- 2.5T

    1. Orange AVF 1.9 TDI 131KM
    2. Lukash44 AWX 1.9 TDI 131KM
    3. Dziadek_78 AVJ 1.8 T 150KM
    4. Bigcarp BRB 1.9 TDI 116KM
    5. Tolek85 AVF 1.9 TDI 131KM
    6. Keram19 AVJ 1.8 T 150 KM
    7. Ra.vi ATJ 1.9 TDI 115KM
    8. Grom CAGB 2.0 TDI 143KM
    9. Gruto BXE 1.9 TDI
    10. Sslawekk ALH 1.9 TDI
    11. Manior15 AJM + GT17/20 + FIMC
    12. Olko25 AHH + 216-tki 1.9 TDI
    13. Darius121 BKD 2.0 TDI
    14. Gesio1 AUM 1.8 T
    15. Pol7777 AVF 1.9 TDI
    16. carollo BXE 1.9 TDI combi
    17. kryho79 BXE 1.9 TDI
    18. fernando CBBB 2.0 TDI 170KM
    19. kabanos13 ASV 1.9 TDI
    20. vw2008 Caddy BMM 2.0 TDI 140 8v
    21. wojtus BXE1.9 TDI comb
    22. Jasiek521 BKC 1.9 TDI 105KM
    23. -coroner- Fabia ATD 1.9 TDI 101 KM
    24. mszyca100 CFHC 2.0 TDI
    25. marek790 Altea BXE 1.9 TDI 105KM
    26. Mcryb Toledo 1.9 TDI ASV 110 kM
    27. Adam1980 Seat Altea XL 1.9 TDI BSL 105KM
    28. kanguros BXE 1.9 TDI 105 KM Combi FL
    29. budyniowaty ASV 1.9 TDI
    30. marekzu Touran 1.9 TDI BKC 105KM
    31. Śniady octavia 1.9 TDI AXR
    32. bob the builder O 2 FL 1.4 TSI CAXA
    33. soszek81 O 1 FL 1.9 TDI ALH (+216tki
    34. dada-s VW golf 1.9 tdi ARL
    35. Robert-Lach Seat Altea XL 1.9 Tdi BXE 105KM
    36. liroyek - KIA CEED SW 1,6 CRDI 128 PS (Bosch, EDC17) - termin po 10 maja
    37. -tornet- 2.5D 163KM
    38. Fidel FOCUS ST-2.5T 225km
    nie myśl o tym czego chciałeś ciesz się tym co dostałeś

  • #2
    [O2] Instalacja Głosnikowa - TYŁ

    Witam!

    Chciałbym zapytać szanowne forum o instalację głośnikową na tył do O2.
    Wiadomo że jak nie ma z tyłu głośników to i nie ma instalacji chciałbym sobie takową założyć i tu nasuwają mi się pytania:

    1. Czy przewody od radia do głośników idą "bezpośrednio" czy jeszcze po drodze jest jakiś np. komputer samochodu??

    2. Jaki najlepiej zastosować przewód(przekrój)??

    3. Czy może wiecie jakie piny będę potrzebował żeby wpiąć się w kostki przy radiu??

    4. Którędy orginalnie przeprowadzone są przewody tylnej instalacji??

    Dziękuję za porady

    Ps. wiem, wiem że instalacja z tyłu nic nie zmieni (nie poprawi car audio), ale moja żona teraz dużo podróżuje z tyłu i chciała by lepiej trochę słyszeć radio.

    Pozdrawiam
    Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      po co sie meczyc? najprostsza linia oporu - dwa kable, 2 glosniki 3 drozne. Glosniki w deske tylna do nich kabelki.
      Kableki chowasz bokami pod progi lub centralnie srodkiem jak ci sie uda
      wychodzisz nimi przez otwor radiowy, podpinasz pod radio i gra
      zeby sluchac radia z tylu nic wiecej nie trzeba
      Oczywiscie musisz sprawdzic moc radia zeby dopasowac glosniki aby radio dawalo rade
      Young Mc
      www.lanser.tv

      Komentarz


      • #4
        test

        Komentarz


        • #5
          spoczkomk, tweetery chyba tak, ale woffery na 100% nie.

          Zamieszczone przez YoungMc
          po co sie meczyc? najprostsza linia oporu - dwa kable, 2 glosniki 3 drozne. Glosniki w deske tylna do nich kabelki. ...
          To chyba najgorsze rozwiązanie jakie można zastosować w OII...


          maxpaynemm, Kable idą bezpośrednio do radia. Po drodze jest tylko kostka w słupku. Jak nie planujesz demontażu drzwi to przewody można zwyczajnie przepchnąć przez kostkę ( bez żadnych pinów i przecinania przewodu ). Co do pinów w radiu to chyba typowe ISO, bo o ile pamiętam to jak dopinałem u siebie to wyciągnąłem piny ze zwykłej kostki radiowej za 2 pln i włożyłem do tej ori przy radiu. Ale jak chcesz ori to sprawdzę co tam idzie... Przekrój przewodu zależy od głośników, ale przy ich średnicy 130mm, czyli pewnie ze 60 W RMS ( takie tam wchodzą głośniki ) to 2x0,75 starczy w zupełności. Przewody idą słupkami w dół, potem progami do przodu, dalej do góry i nad nogami do radia.


          EDIT

          Znalazłem.
          Do głośników potrzebujesz 2 kabelki 000 979 133E ( lub EA jak chcesz pozłacane piny ), każdy jest zakończony po obu stronach pinami, więc kabelek przecinasz na pół i z każdego masz kpl na jeden kanał.
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz


          • #6
            test

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez spoczkomk
              Potrzebuję info na temat montażu gwizdków ori z tyłu. Czy w Ambiente jest jakieś gniazdo i jak zakupię tweetery z OII to wystarczy tylko wpiąć ? Czy może kupuje się z kabelkami i trzeba je lutować. Ewentualnie trzecia, gorsza opcja - nie ma wogóle instalacji i trzeba ciągnąć kable od radia ? Rozbierając tylne boczki widziałem że są podciągnięte przewody do basów, ale nie zwróciłem uwagi na tweetery.( chyba że podłącze i tweetery i basowe pod jeden kabel)Proszę o info.

              PS : chętnie odkupię ori głośniki na tył do OII w dobrej cenie.
              Ale mówimy o o2fl? KToś z kolegów może potwierdzić że są tam kabelki?
              Jak są do basów, to tweetery podepniesz przez kondziory.

              Komentarz


              • #8
                test

                Komentarz


                • #9
                  spoczkomk, jak masz ambiente to nie ma żadnych kabelków, ani pod basowy ani pod wysokotonowy więc trzeba ciągnąć instalacje od radia do tylnych drzwi.
                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                  Komentarz


                  • #10
                    Ktoś z kolegów podejmował się tego w wersji FL?

                    Komentarz


                    • #11
                      mrrudzin, FL czy nie jest identycznie.
                      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez mrrudzin
                        Ktoś z kolegów podejmował się tego w wersji FL?
                        Tak.
                        Zdjąłem boczki drwi tylnych, harmonijkę między drzwiami i słupkiem, dolną osłonę słupka środkowego wewnątrz auta, plastikowe progi przy przednich drzwiach. I w takiej samej kolejności puściłem kabel, tyle że nad nogami kierowcy i pasażera wspomogłem się trochę sztywniejszym drutem miedzianym w koszulce ponieważ nie chciało mi się wyjmować osłon. Następnie ze zwykłej kostki ISO (którą kupiłem za grosze) wyjąłem 4 kabelki z wsówkami i włożyłem je do oryginalnej kostki ISO2 radia samochodowego. Połączyłem je. Następnie podłączyłem radio (mam SWINGa), a po podłączeniu głośników od razu pojawiła mi się w nim też funkcja "fader" w której reguluję "przód - tył". Twetery ( to są chyba głośniki wysoko - średniotonowe) udało mi się kupić oryginalne do vw po 20zł za sztukę które idealnie pasowały za te górne krateczki, Na natomiast na dół kupiłem 13" głośniki Lanzaro 240W w RMSie (może tyle nie mają) które grają świetnie prawie tak identycznie jak te oryginalnie założone z przodu.
                        Z całego tego zabiegu trzeba uważać na zdejmowanie tego dolnego słupka wewnątrz pojazdu, trzeba trochę zdjąć ten górny i tę osłonę na dole przy podłodze.
                        Trochę roboty ale warto
                        Powodzenia.
                        Pozdrawiam
                        Piotr.
                        mail: [email protected]

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez piotrek_02ks
                          Zamieszczone przez mrrudzin
                          Ktoś z kolegów podejmował się tego w wersji FL?
                          Tak.
                          Zdjąłem boczki drwi tylnych, harmonijkę między drzwiami i słupkiem, dolną osłonę słupka środkowego wewnątrz auta, plastikowe progi przy przednich drzwiach. I w takiej samej kolejności puściłem kabel, tyle że nad nogami kierowcy i pasażera wspomogłem się trochę sztywniejszym drutem miedzianym w koszulce ponieważ nie chciało mi się wyjmować osłon. Następnie ze zwykłej kostki ISO (którą kupiłem za grosze) wyjąłem 4 kabelki z wsówkami i włożyłem je do oryginalnej kostki ISO2 radia samochodowego. Połączyłem je. Następnie podłączyłem radio (mam SWINGa), a po podłączeniu głośników od razu pojawiła mi się w nim też funkcja "fader" w której reguluję "przód - tył". Twetery ( to są chyba głośniki wysoko - średniotonowe) udało mi się kupić oryginalne do vw po 20zł za sztukę które idealnie pasowały za te górne krateczki, Na natomiast na dół kupiłem 13" głośniki Lanzaro 240W w RMSie (może tyle nie mają) które grają świetnie prawie tak identycznie jak te oryginalnie założone z przodu.
                          Z całego tego zabiegu trzeba uważać na zdejmowanie tego dolnego słupka wewnątrz pojazdu, trzeba trochę zdjąć ten górny i tę osłonę na dole przy podłodze.
                          Trochę roboty ale warto
                          Powodzenia.
                          A co z dystansami? zakładałeś jakieś?

                          Komentarz


                          • #14
                            Nie zakładałem żadnych dystansów. Przykręciłem bezpośrednio do otworów wykorzystując tą uszczelkę która zatyka ten otwór. Gra dobrze nic nie drży.
                            Co do 16,5" nie pamiętam bo dawno to robiłem, ale uważam że z dystansem też by się zmieścił, tylko do założenia dystansu trzeba by było wywiercić dodatkowe otwory.
                            No i to zależy jeszcze jaki głęboki byś tam wkładał ten 16,5" calowy głośnik.
                            Ale z tego co pamiętam to wydaje mi się że jest tam sporo miejsca nawet po opuszczeniu do końca szyby.
                            Pozdrawiam
                            Piotr.
                            mail: [email protected]

                            Komentarz


                            • #15
                              ... czy do nieorginalnych glosnikow na tyl trzeba w O2 zastosowac jakies dodatkowe pierscienie redukcyjne ??? Czy pasuja od reki bez.
                              Napiszcie 3 - 4 typy glosnikow (firm) ktorymi warto sie zainteresowac. Bez cudowania, czytania opinii itd itd.
                              <<>> MACIEJ <<>>
                              Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

                              Komentarz


                              • #16
                                Też się przymierzam do wymiany seryjnych głośników, nie mam ambicji zrobienia audiofilskiego car- audio i do seryjnego radia wystarczy coś w stylu Hertz DSK, zarówno na przód i tył 165mm, wszystko z dystansami MDF + wygłuszenie wszystkich drzwi, polecany warsztat z Warszawy ze zniżką klubową wycenił mi taką operację na 1330 PLN. Głośniki - może nawet mógłbym wydać ciut więcej ale do Bolero nie ma to sensu bo po prostu radio tego nie pociągnie.

                                Komentarz


                                • #17
                                  test

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    na tył juz to było gdzies pisane, podobno 13 cali z dystansami, ja też sie do tego zabieram ale ze mam na gwarancji to oddaję to do ASO, nie wiele drożej ci wyjdzie w sumie
                                    Witam, jeżdżę skodą octavią 2 FL Mint 1.4 tsi Antracyt, pozdrawiam
                                    Była:
                                    Jest:
                                    1) Octavia 1,4 TSI

                                    jak sobie kupię jeszcze więcej aut to będę miał jeszcze dłuższy podpis

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      w tym wątki pomyliły Wam się cale z centymetrami chyba. 13 cali na tył to tak jak koła od seja...
                                      Pozdrawiam
                                      Marcin

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        [/quote]
                                        udało mi się kupić oryginalne do vw po 20zł za sztukę które idealnie pasowały za te górne krateczki, Na natomiast na dół kupiłem 13" głośniki Lanzaro 240W w RMSie (może tyle nie mają) które grają świetnie prawie tak identycznie jak te oryginalnie założone z przodu.
                                        [/quote]

                                        Serdecznie witam!
                                        Też przymierzam się do przeciągnięcia kabelka - mam pytanie, w jaki sposób spiąłeś tweetery z dolnymi? Równolegle? Stosowałeś jakieś zwrotnice, itp?
                                        Pozdrawiam,
                                        Moja OIII RS TSI Moon White
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78980

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          bump

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            witam ja mam zamiar wrzucić na tył takie głośniki Bagażniki samochodowe, boxy dachowe, bagażniki rowerowe Thule, Yakima, Inter Pack. Tanie akumulatory. Sklep internetowy online Kraków - StrefaKierowcy.pl co myślicie?
                                            nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                            Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              BADYL, ale to są głośniki współosiowe ( tweeter w środku głośnika nisko-średniotonowego ) a do OII powinny być odseparowane ( tweeter montowany oddzielnie ).
                                              Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                              Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                kowal 2002, kurde nie wiedziałem...może podrzucisz mi pomysła na jakiś model głośników w podanym przedziale cenowym :?: pozdrowinka
                                                nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                                Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  BADYL konkretnie niestety nic nie polecę. Szczerze mówiąc to 13cm wiele nie zdziałasz i jeśli myślisz o ich założeniu w celu uzupełnienia "przodu", to niestety, ale mija się to z celem, bo zwyczajnie będzie gorzej. Jeśli jednak "musisz i koniec" to nie nastawiałbym się na konkretną markę, bo może okazać się, że głośniki za 80 i 180 pln będą grały tak samo. Można by nawet pomyśleć o odkupieniu od kogoś, kto zmieniał u siebie głośniki, ori zestawu z tylnych drzwi. Cena powinna się zamknąć poniżej 100 pln a montaż w ori miejsca był by bajecznie prosty.
                                                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X